Peakütid läksid rünnakule Hispaania vallutajate vastu

Kui hispaanlased Lõuna-Ameerika vallutasid, ei alistunud Jívaro hõim võõrvõimule. Ühel 1599. aasta ööl ründas 20 000 sõdalast hispaanlasi, kes olid läinud Amazonase vihmametsa kulda kokku kraapima.

© Bridgeman Images

LASSE TELLING

30. AUGUST 2023

Logroño linnas, mis asus keset Amazonase džunglit tänapäeva Peruu ja Ecuadori piiril, oli kõik vaikne. Hispaania koloniaallinna majakestest kostis üksnes uinunud asunike tasast norinat. Nad magasid sel 1599. aasta kuumal ööl õiglase und, ehkki linnamüüride taga valitses pingeline õhkkond. Metsas hiilis ringi mitu tuhat kättemaksuhimulist Jívaro hõimu sõdalast. Öö varjus olid nad Logroño ümber piiranud.

Korraga rebis kurjakuulutav sõjahüüd hispaanlased unest. Nad kargasid üles ja kuulatasid, kuidas linna poole tormas tuhandeid sõdalasi. Hispaania konkistadooridel polnud võimalustki neile vastu saada.

Logroño asub Limast ligi 1800 km põhjas. Tol ajal oli linna nimi Ciudad de los Reyes ja seal paiknes Peruu asekuningriigi pealinn.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress