Pekingi inimene kadus jäljetult

Kui Pekingi lähedalt leiti eelajaloolise inimese hammas, avanes fossiiliküttidele tõeline imedemaa. Teadlased leidsid Draakoniluude kõrgendikult ammustel aegadel elanud 40 inimlase jäänused. Juubeldamine lakkas, kui kivistised saladuslikult kadusid.

© Archives Charmet / Bridgeman Images

STINE OVERBYE & ANDREAS ABILDGAARD

1. SEPTEMBER 2020

Johan Gunnar Andersson patsutas koopaseinale Draakoniluude kõrgen­dikul ja vaatas lootusrikkalt oma assistenti, Austria paleontoloogi Otto Zdanskyt.

„Mulle tundub, et siin lebavad ühe meie esivanema jäänused, ja nüüd peate nad lihtsalt üles leidma. Võtke endale aega ja jätkake, kuni koobas on tühi,“ julgus­tas rootslasest geoloog-arheoloog oma pikahabemelist abilist.

Andersson oli seitse aastat varem palga­tud Hiina tööstuse tarvis rauamaaki ja sütt otsima. Tollel 1921. aasta suvel huvitasid teda aga muud asjad. Päikese­impeeriumis viibides oli geoloog teada saanud, et hiinlased pidasid nn draakoni­luid väga tähtsaiks ning omistasid nendele legendaarsetele olenditele kõik­võimalikke positiivseid omadusi.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress