Kui Pekingi lähedalt leiti eelajaloolise inimese hammas, avanes fossiiliküttidele tõeline imedemaa. Teadlased leidsid Draakoniluude kõrgendikult ammustel aegadel elanud 40 inimlase jäänused. Juubeldamine lakkas, kui kivistised saladuslikult kadusid.
© Archives Charmet / Bridgeman Images
STINE OVERBYE & ANDREAS ABILDGAARD
1. SEPTEMBER 2020
Johan Gunnar Andersson patsutas koopaseinale Draakoniluude kõrgendikul ja vaatas lootusrikkalt oma assistenti, Austria paleontoloogi Otto Zdanskyt.
„Mulle tundub, et siin lebavad ühe meie esivanema jäänused, ja nüüd peate nad lihtsalt üles leidma. Võtke endale aega ja jätkake, kuni koobas on tühi,“ julgustas rootslasest geoloog-arheoloog oma pikahabemelist abilist.
Andersson oli seitse aastat varem palgatud Hiina tööstuse tarvis rauamaaki ja sütt otsima. Tollel 1921. aasta suvel huvitasid teda aga muud asjad. Päikeseimpeeriumis viibides oli geoloog teada saanud, et hiinlased pidasid nn draakoniluid väga tähtsaiks ning omistasid nendele legendaarsetele olenditele kõikvõimalikke positiivseid omadusi.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud