Pikkade näppudega naiste jõuk rüüstas Londonit

© Library of Congress & Shutterstock

STINE OVERBYE

18. JAANUAR 2024

Linna moodsates ärides värisesid müüjad iga kord, kui lähenesid noored hästi rõivastatud naised. Alice Diamondi juhitud elegantne naistebande Forty Elephants röövis poodidest rõivaid, ehteid ja karusnahku.

See oli midagi veidrat, mis toimus Londoni südames asuval peenel kaubatänaval Oxford Streetil. Aeg-ajalt astusid mõne šiki äri pöörduksest sisse hästi rõivastatud noored naised. Järgmisel momendil olid nad siuhti kadunud. Endast jätsid nad maha tühjad poeletid.

Ühel 1915. aasta sügispäeval esitati ühes Oxford Streeti peenemas poes taas niisugust etendust. Kui see lõppes, põrnitse­sid äriteenijad üksteisele otsa, püüdes mõista, mis oli juhtunud. Miks saabus korraga nii palju noori kauneid kliente? Ja miks on pood äkki lage?

Murelikult lasid töötajad silmadel libiseda üle tühjade riiulite ja rõivapuude. Kallid karusnahksed kasukad ja peo­rõivad olid riidepuudelt kadunud, siidsukkade kuhjad sahtlitest läinud ning seal, kus olid vitriinides alles äsja sädelenud kuldkäe­võrud ja -kaelakeed, haigutas tühjus. Politseinikud tulid kiiresti kohale ja nad said kohe aru, mis oli juhtunud. 

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress