Ikka ja jälle kohatakse vanades lossides elusalt müüritud naisi, verejanulisi tontkoeri ja isegi üht vana natsi, kes järjekindlalt Norra kuninga ihukaitsjaid kummitab. Teadlased on jälile jõudnud küsimusele, miks on kummitused kiindunud kesköötundi ja vanadesse majadesse.
© Shutterstock
ELSE CHRISTENSEN
30. JUUNI 2022
Dragsholmi lossis Taanimaal elas 1550. aasta paiku mõjukas aadlimees Mogens Gyldenstierne, kel oli kaunis tütar Celestine Mariann de Bayonne Gyldenstierne. Toonase tava kohaselt oli Mogens tütre juba varakult naiseks lubanud ühele peenest suguvõsast mehele. Seetõttu sattus Mogens raevu, kui selgus, et nooruke Celestine oli armunud hoopis tallipoissi ja temast ka käima peale jäänud. Mogens käskis tütrel sõita Schlesvigi ning sünnitada laps seal, et keegi tema patust aimu ei saaks. Tegelikult olid Mogensil aga kurjad plaanid.
Celestine’ile korraldatud lahkumispeo ajal lasi ta tütre kinni võtta ja müürida lossi ühe väikese ruumi seinas olnud tühimikku, milles tüdruk ei saanud end isegi sirgu ajada. Celestine oli seal kaua aega nutnud, abi palunud ja seina kratsinud, kuid kõigile oli antud karm käsk tema abipalveid eirata. Lõpuks suri tüdruk janusse ja õhupuudusse.
See polnud aga sugugi viimane kord, mil Celestine’i lossis nähti. Ta kõnnib lossis ringi tänapäevani, konnates rahutult koridorides ja tubades ning kandes ikka veel valget kleiti, mis oli tal seljas ka lahkumispeol. Iseäranis näivad teda huvitavat magavad mehed. Võib-olla üritab ta sel moel leida tallipoissi, oma armastatut.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud