Pontius Pilatus lasi rajada palverännutee

Pontius Pilatuse palverändurite tee lõppes Templimäe jalamil, kus seisis kuulus juutide tempel kuni 70. aastani pKr, mil Rooma väed linna maha põletasid. Tänapäeval on templist alles üksnes Nutumüür.

© Koby Harati, City of David Archive & Dea, Biblioteca Ambrosiana / Getty Images & Rieger Bertrand / AFP /Ritzau Scanpix & Meshorer 2001: No. 333

NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

1. MÄRTS 2020

Jeesuse-aegne Rooma asehaldur Juudamaal Pontius Pilatus plaanis enda mainet kujundada uhke palverändurite raja loomisega.

Nii kristlased kui ka juudid teavad Rooma prokuraatorit ehk asehaldurit Juudamaal Pontius Pilatust, kelle ameti­ajal ja loal löödi Jeesus Kristus arvatavasti 30. aastal pKr risti. Vanal Juudamaal oli ta vihatud isik karmikäelise juhtimise tõttu. Nüüd aga paistab, et Rooma ase­haldur kulutas palju aega Jeruusalemma rajatiste ehitamiseks.

Äsja avalikustatud väljakaevamiste raportis järeldavad arheoloogid, et monumentaalne palverändurite tee, mis viis Templimäele, ehitati just Pilatuse käsul. Üle 500 m pikk ja 8 m laiune tee ehitati umbes tonniraskustest lubjakivi­plaatidest, mida läks tee rajamiseks vaja ligi 10 000 tükki. Sellise tee ehitamine maksis tohutu summa raha.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress