Poola lõpetas Hitleri punkrist leitud inimjäänuste uurimise

Göringi käsutuses olnud hoone alt leitud nelja inimese surma põhjus jääb saladuseks.

© Geiša pildi allikas läheb siia

ALO LÕHMUS

17. MAI 2024

Niinimetatud Hundikoobas (Wolfsschanze) oli Teise maailmasõja ajal Hitleri peakorter idarinde juhtimiseks. Just seal elas Hitler 1944. aasta 20. juulil üle Claus von Stauffenbergi atendaadikatse. Punkrikompleks asus toonasel Ida-Preisimaal Mansuuria järvede piirkonnas, kuid pärast sõda läks see ala Poola koosseisu. Peakorteri varemed on tänapäeval muutunud militaarturismi objektiks.

Tänavu 24. veebruaril leidis grupp ajalooentusiaste, kes olid saanud loa punkris arheoloogilisi kaevamisi korraldada, sealt inimjäänused. Sõja ajal Hermann Göringi käsutuses olnud hoone alt tulid välja nelja inimese skeletid. Kolm neist olid keskealised mehed, üks luukere kuulus aga lapsele, kelle sugu ei õnnestunud tuvastada. Skelettidel puudusid jalad ja käed.

Poolas algatatud uurimine ei suutnud nende inimeste surma põhjuse kohta midagi tuvastada, kuid kinnitas, et skeletid olid hoone all olnud aastakümneid ning võivad seega pärineda Teise maailmasõja ajast. Mai alguses uurimine lõpetati.

Kohaliku omavalitsuse esindaja Zenon Piotrowicz ütles portaali Notes from Poland teatel, et surnukehad võivad pärineda ka vahetult Teise maailmasõja järgsest ajast, mil Hundikoobas oli Nõukogude vägede valduses, ning nad võivad olla Nõukogude sõdurite ohvrid. Teise võimalusena võib tegu olla maamiini juhuslike ohvritega. Kolmandaks ei saavat Piotrowiczi sõnul ka välistada, et need inimesed võidi tappa mingi okultistliku riituse käigus, millega Hermann Göring võis oma meelt lahutada.

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress