Pöörane Hobune: indiaanisõdalase lugu

Siuu ehk lakota sõdalane oli valge mehe verivaenlane. 1876. aastal saavutas ta indiaanlaste suurima võidu valgete üle, pühkides Little Bighorni juures kindral Custeri väe maa pealt. Teised indiaanlased loobusid võitlusest ja otsustasid kardetud sõdalase teelt koristada.

© Shutterstock, Per O. Jørgensen / Historie

ESBEN MØNSTER-KJÆR

16. AUGUST 2023

Teismelisena nägi Pöörane Hobune 1850. aastal üht nägemuslikku unenägu, mis mõjutas kogu tema edasist elu. Ta seisis peeglisarnase järve ääres. Äkki veepind lõhenes ja järve sügavusest ilmus välja ratsanik, kes galoppis veepritsmete saatel kaldale.

Mees hobuse seljas oli lahtiste juustega noor indiaanlane. Sõdalase ühe kõrva taga rippus juuksetuti külge seotud nööri otsas punane kivi. Ta põsele oli maalitud kollane välgunool ja rinda kaunistasid sinised täpid. Tema ilmumist saatsid tormi­pilved ja ähvardav äikesekõmin.

Näota kujud lasid sõdalase pihta nooli ja püssikuule, kuid ei tabanud ei teda ega tema hobust. Üks punase sabaga pistrik lendas nende kohal ja kriiskas läbi­lõikavalt. Äkki oli ratsanik ümbritsetud temasarnastest meestest, kes ta hobuse seljast maha tõmbasid.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress