Prantsusmaa annab Punased Brigaadid välja

Pärast neljakümmend maapaoaastat antakse seitse Itaalia terroristi oma kodumaale välja. 1970. aastail korraldas terroristide rühmitus Punased Brigaadid seal kirjeldamatuid koledusi.

© Gianni Giansanti / Getty Images

JANNIK PETERSEN

1. SEPTEMBER 2021

Prantsusmaa otsustas seitse tagaselja süüdi mõistetud Itaalia terroristi Itaaliale välja anda. Aastakümneid tagasi tunnistati nad süüdi mõrvades, mis pandi toime ajal, mida Itaalias kutsutakse tina-aastaiks. See ajajärk kestis alates 1969. aastast kuni 1980ndateni, mil Itaalia vasak- ja parempoolsed teine­teisega sõdisid.

1980ndail andis Prantsuse sotsialistlik president François Mitterand Itaalia vasak­äärmuslastele loa varjuda Prantsusmaa pinnale. Seda võimalust kasutasid ka Punaste Brigaadide (it Brigate Rosse) liikmed.


Prantslaste seatud tingimuste kohaselt ei tohtinud ekstremistid Prantsusmaal oma tegevust jätkata ja vastu lubati võtta üksnes need, keda Itaalia kohus polnud tõsistes kuritegudes süüdi mõistnud. Tegelikult said Prantsusmaal varjupaiga kõik soovijad olenemata toime pandud kuriteost. See, et Prantsusmaa kaitseb Itaalia terroriste, on sestsaadik tekitanud kahe riigi vahel pingeid.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress