Priimabaleriin Helmi Puuri ainuke saladus

Priimabaleriin Helmi Puuril ja Estonial, täpsemini parvlaeval Estonia, on saatuslik ühisosa. Helmi Puuri puhul ei usuta siiani tema kukkumise, ent Estonia puhul hukkumise lugu.

© A. Tšerpunov / Rahvusarhiivi filmiarhiiv

SULEV OLL

1. JUULI 2023

Üks kõige erilisematest eestlastest saanuks tänavu 20. detsembril 90aastaseks. Ta oli nii eriline, et kui sõna LUIK kirjutatakse kusagil suurte tähtedega, siis on üsna tõenäone, et silmas peetakse just Helmi Puuri –seda särava, kuid väga lühikese ja sealjuures ülimalt katkendliku lavateega tantsijannat.

Ühelt poolt on muidugi väga traagiline, et Helmi Puuri karjäär ei saanudki oma täiuses kunagi teoks. Teiselt poolt on just traagilised seigad need, milles publik leiab ülevuse, erakordsuse, tunde, et tahaks oma kangelannat kätel kanda. Sest Helmi Puur ju suutis teha imet, jäädes samas loomu poolest üheks meie seast.

Aeg on viinud paljud neist, kes Helmi Puuri tema säravaimal tundidel tundsid, teda laval nägid ja olid tema kolleegid või koguni partnerid. Lahkus ju Helmi 80aastasena 6. juulil 2014, seega peaaegu kümme aastat tagasi.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress