Püha Graali otsingud

Karikas, kuhu koguti Jeesuse veri, annab legendi järgi oma valdajale igavese elu. Seda kristluse suurimat aaret on sajandeid otsinud nii templirüütlid, arheoloogid kui ka aardekütid. Võib-olla hoitakse seda kõigile vabalt ligipääsetavana hoopis Valencias.

© Shutterstock

ERIK WIED

22. JUULI 2022

Kui keskealine britt John Bowers Lõuna-Inglismaal Glastonbury Tori künkal edasi-­tagasi sörkis, sakutas tuul tema pikka tuhm­rohelist mantlit. Treenitud silmaga uuris Bowers maastiku lohke ja otsis jälgi veest, mis võinuks paljastada mahlaka rohu all peituvad õõnsused.

Bowers oli sel 158 meetri kõrgusel künkal veetnud juba sadu päevi. Endine bussijuht oli veendunud, et just Glastonbury Tor varjab Püha Graali, ning koos tuhandete teiste graaliküttidega oli ta palju aastaid pühendanud Glastonbury kandi läbiuurimisele. See müütiline küngas on kuulsaks saanud tänu kuningas Arthuri lugudele ning mõjub see­tõttu magnetina seiklejatele, keda vaevab kinnisidee kristluse legendaarseima objek­ti leidmisest.

Legendi kohaselt oli Püha Graal lihtsalt üks karikas, kust Jeesus viimsel õhtu­söömaajal jõi. Pärast Jeesuse hukkamist kasutati seda peekrit vere kogu­miseks tema kehast, mis ristil rippus. Kuna graalis olevat säilinud jumalapoja pulseeriv veri, siis olevat peekril imettegevad omadused. Graali omanikule on kindlustatud jõukus, õnn ja igavene elu.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress