Reisijuht Euroopa hulludesse maadesse

Proua Mortimeri sõnutsi olid Mandri-Euroopa riigid õudsed kohad, kus järgiti mõttetuid tavasid.

© Shutterstock

NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

1. MAI 2021

Anglikaani kiriku preestri abikaasa, 47aastase proua Favell Lee Mortimeri sulest ilmus 1849. aastal teos „The Countries of Europe Described“. Selle ilmumise ajaks oli ta jõudnud kirjutada mitu religioosse sisuga lasteraamatut. Tema kõige edukamat raamatut müüdi lõpuks 38 riigis üle miljoni eksemplari.

Proua Mortimeril oli kirjutamine seega käpas, kui ta alustas teost Euroopa riikide ja nendes elavate inimeste kohta. Teda ei häirinud põrmugi asjaolu, et ta polnud peaaegu üheski neist riikidest käinud, olles teinud ainult ühe reisi Brüsselisse ja Prantsusmaale. Ta lappas läbi mõne raamatu, jättis ülejäänu fantaasia hooleks ning istus maha, et kirjeldada rahvaid, keda ta polnud kunagi kohanud – ja kirjutatu põhjal otsustades polnud tal ilmselgelt ka soovi nendega kunagi kohtuda. Tema maailm algas ja lõppes Inglismaaga – riigiga, millele polnud võrdväärset.

Hispaanias tapavad sind röövlid

Proua Favell Lee Mortimer möönis, et Hispaania loodus on ilus, kuid toonitas, et väljaspool linnu luusisid röövlid ja mõrtsukad. Röövmõrvasid toimuvat nii sageli, et Hispaanias ringi reisivad inimesed näevad teede ääres väga tihedasti musti riste.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress