Rolling Stones pööras maailma pea peale

1962. aastal astus suure pauguga muusikamaailma rasvaste juuste ja koledate riietega Rolling Stones. Naised, narkootikumid ja üksteisele järgnenud superhitid tõid bändile kuulsuse, kuid kulisside taga luuras tragöödia.

© GETTY IMAGES

TROELS USSING

7. OKTOOBER 2022

Keith Richardsi maakodu uksele prõmmiti tugevasti. Inglismaa lõunaosas asuv hubane maakoht Redlands oli esimene kinnisvara, mille Richards pärast Rolling Stonesi maa­ilmakuulsaks saamist endale soetas. Nüüd aga seisis keegi selle ukse taga ning nõudis sisselaskmist.

Tol 1967. aasta veebruarikuu nädalavahetusel oli Richards kutsunud oma bändikaaslase Mick Jaggeri ja sõbrad enda poole narkopeole. Juba kaks ööpäeva olid nii majapermees kui ka külalised vedelenud sohvadel ja kamina ees põrandal, silmad LSDst, heroiinist või amfetamiinist krillis. Selle seltskonna puhul oli see nädalavahetuse mööda­saatmiseks üpris tavapärane moodus.

„Kes kurat see seal ukse taga on?“ itsitas Jagger.

„Ära lase neid sisse, Keith,“ hüüdis Jaggeri armastatu Marianne Faithfull, kes istus alasti põrandal, ümber vaid lambanahk. Ta vahtis televiisorit, mille heli oli maha keeratud.

Bänd jäi narkootikumidega vahele

Uksele prõmmimine jätkus ja väljas paistsid liikuvat inimesed. Richards ajas end sohvalt püsti ja vaatas aknast õue. LSD mõju all olles tundus talle, et kogu aed oli täis päkapikke.

Kostis veel üks nõudlik koputus uksele. Richards vankus viimaks siiski ukseni ja avas selle. Seal seisis politseikomissar, kes pistis muusiku nina alla läbiotsimisorderi.
Kakskümmend politseinikku tungisid majja ja hakkasid seal kõike pahupidi pöörama, otsides narkootikume. See polnud just eriti keeruline ülesanne, sest väikestes kotikestes meelemürki vedeles igal pool.

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress