Reetur, kellele ei saa andestada

Juudas Iskariot – Jeesuse jünger, keda kristlased on põlanud peaaegu 2000 aastat. Ta müüs Jeesuse maha koti hõberaha eest. Ometi leidub ka kõige hullemal kurikaelal austajaid. Juudas on nähtud mitte Jeesuse reeturit, vaid hädavajalikku abimeest lunastuse saavutamiseks.

© Ritzau Scanpix

ELSE CHRISTENSEN & TORSTEN WEBER

1. MÄRTS 2021

Kolm noort meest hiilisid 2019. aasta suvel jalgpallur Jens Stage korteri juurde, mis asus keset Aarhusi linna Taanis. Mehed olid selle linna jalgpalliklubi AGF fanaatilised poole­hoidjad, kuid Jens Stage oli otsustanud klubist lahkuda.

Olles täis püha viha selle peale, et Stage läks üle Kopenhaageni klubisse FCK, viska­sid noorukid munakivi Stage korteri­aknasse. Seejärel tuli järgmine saadetis – suitsupomm. Samuti heitsid nad korterisse sõnumi tekstiga: „Aarhusis karistatakse reetureid! Juuda-siga!“

Kristlikus maailmas leidub vaevalt teist nii räiget solvangut kui Juudas. Peaaegu 2000 aastat on see nimi sümboliseerinud kõigi põhimõtete hülgamist. Just nõnda oli toiminud Jeesuse jünger Juudas, kui ta piiblis andis Ketsemani aias Jeesust suudeldes tema arreteerijatele märku tegutsemiseks.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress