Roolijoodikud tegid miilitsale muret

1973. aasta juuli algusega lõppes liikluskuu, mis kestis 15. maist kuni 1. juulini ehk siis lausa poolteist kalendrikuud. Liikluskuul tugevdati liikluskontrolli ja tehti aktiivset liiklusohutuseteemalist selgitus­tööd nii ajakirjanduses kui ka kollektiivides. Roolijoodikud ei lasknud end sellest eriti häirida.

© V. Gorbunov / Rahvusarhiivi Filmiarhiiv

IMELINE AJALUGU

28. JUULI 2023

ENSV liikluskorraldajad jäid liikluskuu tulemustega rahule. Selle aja jooksul juhtus 268 liiklusõnnetust (54 vähem kui eelmisel aastal), surma sai 31 inimest
(2 vähem kui aasta varem) ja vigastada 259 liiklejat (55 vähem kui eelmisel liikluskuul).

Teisalt valmistas pettumuse rooli­joodikute suur hulk. Teedelt kõrvaldati 1099 purjus autojuhti, 2680 joobnud jalakäijat ning 673 tipsutanud jalgratturit.
Rahva Hääles kirjutati, et valdav osa liiklusõnnetusi juhtus päeva teisel poolel ja tööst vabal ajal. „Pooled avariidest kuhjuvad nädalalõpupäevadele – reedele, laupäevale ja pühapäeval. Kindlalt püsib esirinnas laupäev. Suured teened selles on jälle viinal. Liikluskuu masendavamaks päevaks oli jaanipäev. Sel päeval, õieti õhtul, toimus 9 rasket liiklusõnnetust, vigastada sai 11 inimest. Seejures olid 5 juhti joobnud.“

Purjuspäi sõidukijuhtimisega paistis eriti silma Hiiumaa, kus kõik õnnetuse tekitanud juhid olid purjus. Purjutajate osakaal õnnetustes oli Viljandi rajoonis 50%, Paide ja Rakvere rajoonis 41%, Rapla rajoonis 38%, Põlva rajoonis 36%, Haapsalu ja Harju rajoonis 33% (vabariigi keskmine näitaja oli 22,4%).

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress