Rooma Kennedy

Rooma poliitik Marcus Drusus soovis õiglasemat ühiskonda. Riigi aristokraadid võitlesid raevukalt ta reformikava vastu. Lõpuks saadeti Drususe kannule salamõrvar.

© bridgeman images, shutterstock

ELSE CHRISTENSEN JA NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

1. JUUNI 2023

Õhtune jahedus laskub Roomale. Aristokraat Marcus Livius Drusus lõpetab päevatöid. Oma uhkes villas, mis asub Palatinuse künkal, on ta kogu päeva vastu võtnud kliente ehk sõltlasi ja ärikaaslasi. Nüüd jalutab ta viimaseid küla­lisi saates väravani. Tee viib läbi aia ja sammaskäigu, mis kujutab endast maja aatriumi sisehoovi pikendust koos keskse vihmavee­­­basseiniga.

Aatriumi jahedast hoovist on saanud selle usina ja veel väga noore Rooma poliitiku eelistatuim töökoht, sest sagedased tapmis­ähvardused on sundinud ta villast lahkumisest hoiduma.

Drusus sulgeb külaliste selja taga värava ja kõnnib sügavaisse mõtteisse vajununa läbi pimeda aia maja poole tagasi. Järsku libiseb aia varjudest välja inimkuju. Drusus tunneb oma reies teravat valu, midagi kuuma jookseb mööda jalga alla. Järgmisel hetkel kukub 31aastane poliitik maha. Kiiresti laieneb aia kõnniteeplaatidel vereloik.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad kingituseks 53 eurot väärt Bluetooth kõlari!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress