Müstiline vennaskond soovis teadust reformida

17. sajandi algul ilmusid Euroopas välja saladuslikud käsikirjad. Neis kirjeldati õpetlaste, maagide ja alkeemikute salaordut, mis püüdles kõigi kunstide ja teaduste muutmise poole. Ordut nimetati roosiristlaste vennaskonnaks, ja kuigi keegi ei olnud kunagi selle liikmeid näinud, aitasid liikumise ideed teadust muuta.

© Shutterstock

IMELINE AJALUGU

03. VEEBRUAR 2021

Christian Rosenkreutzi tervitati halvustavate märkuste ja naeruvääristamisega kõikjal,ükskõik kuhu ta saabus oma ringreisil mööda Euroopa kuning- ja vürstiriike. See Saksa arst oli aastaid viibinud Araabiamaades ja rääkis nüüd Euroopa õpetlastele innustunult mitmesugustest filosoofia, matemaatika ja maagia valdkonna ideedest, mille­ga ta oli kokku puutunud.

Keegi ei võtnud teda tõsiselt.

Euroopa stagneerunud õpetlased klammerdusid kesk­aegsete uskumuste külge ja pidasid pähe tuupimist õpetamiseks. Rosenkreutz tõmbus pettunult ja masendunult tagasi Saksamaale, oma koju.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress