Roswelli mõistatus

1947. aastal kukkus Roswelli linnakese lähedal alla salapärane objekt. Alles mitu aastakümmet hiljem hakkasid levima lood, et see oli tulnukate kosmoselaev ja USA õhujõud uurivad salajases baasis nii selle tehnoloogiat kui ka reisijaid. Tõde on arvatavasti siiski märksa Maa-lähedasem.

© Shutterstock

HANS LARING JA BUE-KINDTLER NIELSEN

 7. NOVEMBER 2023

Ameerika Ühendriikide New Mexico osariigi vähe asustatud piirkonnas kukkus 1947. aasta juuli alguses ühe talu maadele taevast alla tundmatu objekt. See juhtus väikese Roswelli asula lähedal. Kui talunik William Brazel jalutas oma lamba­aedikute vahel, avastas ta rusude tükid.

Hiljem kirjeldas William Brazel nähtut nõnda: „Suurel alal särasid vrakitükid, mille seas olid kummi­ribad, fooliumi- ja kartongitükid ning puupulgad.“

Brazelil ei olnud talus telefoni ja möödus paar päeva, kui ta sai Roswelli šerifile teatada, et on vist leidnud ühe nendest lendavatest ketastest, millest ta oli ajakirjanduse vahendusel kuulnud. Šerif võttis kohe ühendust läheduses asunud õhuväebaasiga, kes saatis kohale ohvitseri ja ühe tsiviilriietes mehe.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress