Arheoloogid kaevasid välja rüütli, kes elas varasel keskajal, mil Rooma riik oli äsja lagunenud ja Euroopas valitses kaos.
© Archaeograph & Bayerisches Landesamt für Denkmalpflege & Sven Hoppe / DPA / Ritzau Scanpix
NIELS-PETER GRANZOW BUSCH
1.JUULI 2020
Saksamaa lõunaosast Augsburgi lähedalt Nordendorfist leiti tähelepanuväärne ja uhke umbes Rooma riigi langemise ajast pärit sõdalase haud. Hauast avastasid arheoloogid rüütelsõjamehe koos tema mõõga, piigi, kilbi ja hobuse sadula ning rakmetega. Hobuse luustik leiti samuti sõdalase kõrvalt. Leidude põhjal järeldavad arheoloogid, et haud pärineb ajavahemikust 5.–7. sajand.
„Ka hauast leitud kolm kaunistusteta kullast risti on huvitavad, sest peale metalli väärtuse on need tähtsad käegakatsutava tõendina kristluse levikust,“ selgitas konservaator Mathias Pfeil Baieri muinsuskaitseametist.
Ta nimetas hauda „uskumatult põnevaks leiuks“, mis tõenäoliselt annab vastuse nii mõnelegi küsimusele, millele ajaloolased seni vastust ei teadnud, kuna sellest ajast on Euroopas säilinud vähe kirjalikke allikaid.
Arheoloogide sõnul elasid selles piirkonnas alemannid ehk läänegermaani hõim. Alemannid tungisid sinna 3. sajandil pärast seda, kui roomlased olid piirkonna maha jätnud ning nende sõjaliste kindlustuste süsteem (lad limes) lagunes.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud