Saksa pettur asutas oma panga

Soodsad intressimäärad peibutasid väikehoiustajaid kontot avama Adele Spitzederi pangas. Raha käes, asus pankur seda vabalt kulutama. Pettus õnnestus aastaid, sest petturil oli ametkondade vastu tõhus relv.

© Imageselect

ELSE CHRISTENSEN

13. AUGUST 2022

Münchenis Dachauerbanki ees lookles pikk järjekord. Kuigi kell polnud tollel reedel, 8. novembril 1872, veel seitsegi hommikul, olid tuhanded kliendid juba tunde oodanud. Nad vahetasid üksteisega rahutuid pilke.

Panga omanik oli Adele Spitzeder, keda peeti Saksamaa rikkaimaks naiseks. Nüüd aga ringlesid kuuldused, et miljonär vangub pankroti veerel. Meeleheitel kliendid püüdsid oma sääste välja võtta, enne kui raha kaduma läheb.

Adele Spitzeder ei loobunud klientide rahast kergesti. Ta hoolitses selle eest, et Dachauer­bank oleks lahti ainult üks tund päevas. Kui kell kukkus, virutati kassaluuk otse järjekorra eesotsas seisnud puusepanaise nina all kinni.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress