Saksamaa lõigatakse pooleks

25. aprill 1945 läks ajalukku Elbe päevana ehk päevana, mil lääne- ja idarindel võidelnud sõdurid kohtusid. Kohtumiseks polnud mitte keegi otseselt valmistunud ja seepärast hakkasid venelased ameeriklasi tulistama. Need lasud osutusid külma sõja esimesteks.

© AKG-Images

ESBEN MØNSTER-KJӔR

1. SEPTEMBER 2020

Foto Churchillist, Rooseveltist ja Stalinist 1945. aasta veebruaris Jalta konverentsil Krimmis pidi eelkõige kiirgama otsusekindlust. Tegelikkuses kujutas see lihtsalt kolme vanemat härrasmeest leentoolides.

Pildis polnud grammigi dramaatikat, mis iseloomustab ikoonilisi pressifotosid sõja otsustavatest hetkedest, näiteks Ameerika Ühendriikide ja Nõukogude sõdurite esimesest kohtumisest Saksa linnas Torgaus.

Pilt kuulub maailmasõja kuulsaimate fotode hulka võimukontsentratsiooni tõttu, mida kolm meest esindasid. 1945. aastal oli ainuüksi neil jõudu maailm ümber kujundada ning seda nad Krimmi poolsaarel Jalta linnas Livadia palees tegidki.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress