Seitse ajaloolist suvekokteili

Klassikalised kokteilid pakuvad mitte üksnes hõrke maitseelamusi, vaid ka dramaatilisi ajaloolisi legende oma sünnipära kohta. Neis seiklevad piraadid, kullakaevurid ja indiaanlased.

© George Chambers

HENRIK ELLING

6. JUULI 2023

Verejanulised piraadid armastasid Piña Coladat

Varaseimad teated magushapust troopilisest kokteilist Piña Colada pärinevad 19. sajandist, mil Puerto Rico piraat Roberto Cofresí olevat enne iga retke serveerinud oma meestele värske ananassimahla ja kookospiimaga segatud rummi, et nende võitlustahet tugevdada.

Cofresí oli tuntud kui Kariibi mere Robin Hood. Ajal, mil Lääne-India saarestikku iseloomustas suur vaesus, röövisid Cofresí piraadid suurriikide kaubalaevu ja hankisid sel moel elatist nii oma peredele kui ka tervele külakogukonnale. 1825. aastal ühendasid Taani, Hispaania ja USA Lääne-India eskaader jõud, et Roberto Cofresí kinni püüda. See õnnestus Taani kuningriigi koloniaalsaare Saint Thomas juures peetud merelahingus. Cofresí anti kohtu alla ja ta mõisteti surma. Isegi tema ananassist ja kookospiimast valmistatud nõiajook ei päästnud piraati ning koos temaga vajus ka kokteiliretsept sadakonnaks aastaks unustuse hõlma.

1950. aastal kirjutati New York Timesis sellest, kuidas kuubalased naudivad Kariibi mere saarte randadel Piña Coladat. Kange rummi, hapu ananassi ja magusa kookospiima maitse kirjeldamine pälvis januste tähelepanu ning Piña Colada sai kogu maailma baarimenüüdes alalise koha.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress