Seksidroog osutus surmavaks mürgiks

Kümme Austria-Ungari ohvitseri said 1909. aastal kingiks tablette, mis väidetavasti pidid suurendama vastupidavust voodis. Kingitused saatis salakaval mõrvar.

© Getty images & Shutterstock

ELSE CHRISTENSEN

7. SEPTEMBER 2022

Kapten Richard Mader valas endale klaasikese. Sellel 1909. aasta 17. novembri pärastlõunal oli ta saatnud oma adjutandi juustu ja vorsti tooma, sest noor ohvitser ootas daami visiiti.

Uudishimulikult uuris Mader ümbrikku, mille postiljon oli toonud tema aadressile Viinis Hainburgerstrassel. Selle sees oli kiri ja roosasse paberisse pakitud karp. Kui Mader karbi avas, selgus, et see sisaldas kahte kapslit, mis sarnanesid ravimipillidega.

Kiri väitis, et kapslid pidid parandama enneaegu nõrgenenud mehelikkust. Maderile pakuti võimalust proovida potentsidroogi tasuta. Kapslid tuli alla neelata pool tundi enne vahekorda.

„Toime on hämmastav,“ tõotas saatja, kes kirjutas allkirjaks Charles Francis.
Noored armeeohvitserid olid naiste silmis väga atraktiivsed, nii et nad võisid tõesti pisut abi vajada, et äratatud suurtele ootustele ka voodis vastata. Mader neelas kaks pilli alla ning hakkas daami oodates kirja kirjutama. Ühe lause keskel tabas Maderit aga nõnda tugev valu, et ta pillas sule käest.

Mader tuigerdas välja koridori, kust tema adjutant ta mõni minut hiljem valust kõveras leidis. Kutsuti arst, kuid Mader heitis enne abi saabumist hinge.

Arst otsustas, et Maderi surma põhjustas rabandus. Asi ei olnud siiski nii lihtne. Lahkamine, mille sõjaväe patoloog kaks päeva hiljem tegi, näitas, et Maderi tappis tsüaniid. Mürk oli pärit kapslitest.

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress