SISUTURUNDUS: Viasat History uued dokumentaalsaated

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate ja harivate dokumentaalfilmide. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Telekanal on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

© Viasat History

IMELINE AJALUGU

5. DETSEMBER 2022

MUSSOLINI – ESIFAŠIST

Esilinastus laupäeval, 3. detsembril kell 23.05

Ta oli Itaalia ja Natsi-Saksamaa vahelise liidu kehastus, aga kes teab Duce ja seeläbi ka Itaalia fašismi tegelikku lugu? Miks muutus see mees, keda rassiküsimused väga pikka aega üldse ei huvitanud, ühtäkki Füüreri Itaalia kõlakojaks? Millist kohta hoiab Mussolini nüüd türannide hierarhias?

Mussolini võimuletõusust täitub tänavu sada aastat ning tänu ametlikele arhiividele ja amatöörfilmidele ning tema režiimi ajal elanud inimeste, nii endiste toetajate kui ohvrite mälestustele aitab see dokumentaalfilm avastada fašistliku võimu mehhanismi, vägivallakultust ja riiklike repressioonide poliitikat, mis tõukas Itaalia katastroofi teele.

MAAILMASÕDA: 1914-1945

Esmaspäeviti kell 23.00

 Uues 8-osalises originaalses ja dramaatilises sarjas vaatleme nüüdisajaloo kõige ägedamaid ja tähendusrikkamaid episoode värskest vaatenurgast – mitte kahe maailmasõja, vaid pideva eksimuste, ambitsioonide, revolutsiooni ja julguse narratiivina.

Vaadeldes kaht maailmasõda ühe konfliktina, saavutame uue arusaama põhjusest ja tagajärjest; mõistame, kuidas need sündmused muutsid täielikult maailma ja lõid oleviku, alates vanade impeeriumide hävitamisest kuni jõutasakaalu nihutamiseni Euroopast Aasiasse ja Ameerika Ühendriikidesse.

Selles sarjas kasutame tagantjärele tarkuse eeliseid, et koguda kokku, kuidas maailm nii suure osa 20. sajandist sõjas oli.

PERUU: OHVERDUSED CHIMORI KUNINGRIIGIS

Pühapäeval, 11. detsembril kell 22.00

Uurime 2-osalises dokumentaalfilmis enneolematut avastust. Peruu põhjarannikult on leitud sadade laste ja noorte laamade säilmed.

Need kõik näivad olevat ohverdatud 15. sajandil Chimori tsivilisatsiooni ajal, mis oli Andide piirkonna suurim impeerium enne inkade ja konkistadooride saabumist.

See on harukordne avastus; üheski teises tsivilisatsioonis pole teaduslikku tõestust järjekordse seda laadi ja sellise ulatusega massiohverdamise kohta.

Rahvusvaheline ja multidistsiplinaarne teadlaste meeskond on algatanud uurimise; millised asjaolud viisid nende ohvriteni ja mis olid nende põhjused? 

EMAKESE MAA AJALUGU: GAIA PALJASTATUD

Reedel, 16. detsembril kell 22.00

Mida võib meile õpetada iidse maailma nägemus planeedist – nagu räägitakse näiteks legendis võimsast Kreeka jumalannast Gaiast?

Tunnustatud antiikajaloolane ja suurepärane lugude vestja Bettany Hughes uurib meie suhet Emakese Maaga, kasutades selleks iidseid tõendeid ja NASA uusimat tehnoloogiat.

Bettany uurib ideed Maast kui elusolendist ja sellest, kuidas iidsed tsivilisatsioonid õppisid tuhandeid aastaid tagasi austama Maad ja selle jätkuvat olemasolu. 

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress