Maakas võitis Rooma eliiti

Sõdur Sertorius võitles Rooma riigi eest, aga kui ülemklass teda mõrvata püüdis, alustas ta mässu. Sertorius võttis nõuks rajada Ibeeria poolsaarele täiesti uue Rooma riigi.

© LOOK AND LEARN / BRIDGEMAN IMAGES

NATASJA BROSTRÖM JA NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

14. NOVEMBER 2022

Langobrigat ümbritsevalt linnamüürilt kajas pilkav naer. Selle all seisis Rooma väejuht Quintus Metellus ja vaatas lootusetul ilmel üles linna kaitsjate poole, kes teda mõnitasid. Aasta oli 78 eKr ning väejuhil ja tema leegionäridel oli kulunud päevi, et jõuda selle tänapäeva Lõuna-Portugalis asunud linnani.

Metelluse plaan oli lõpuks ometi alistada oma igavene verivaenlane, mässuline Quintus Sertorius ja tema peamiselt ibeeridest moodustatud vägi, vallutades tormijooksuga Langobriga.

Linnas oli ainult üks kaev, nii et suurema osa veest pidid elanikud hankima väljastpoolt linna. Metellus arvestas, et kui ta suudab blokeerida ligipääsu veele, siis sunnib see janus linna alistuma. Sertoriuse spioonid olid aga plaanist kuulnud ja ta käskis vedada linna 2000 nahklähkritäit vett.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress