Sõdurid tõid vanaprouale tordi tagasi

Teise maailmasõja ajal pistsid USA sõdurid pintslisse ühe teismelise itaallanna sünnipäeva­koogi. Nüüd tehti koerustükk heaks.

© LAURA KREIDER / US ARMY

JANNIK PETERSEN

7. OKTOOBER 2022

28. aprillil 1945 sai Itaalia tüdruk Meri Mion kolme­teistkümneaastaseks, ent sünnipäevapeo pidamise asemel tuli tal koos vanematega keldrisse varjuda, sest tema kodulinnas Vincenzas algas liitlasvägede sõdurite ja sakslaste vaheline lahing. Kui tulevahetus lõppes ja pere tuppa naasis, siis leidsid nad, et vahepeal hoonest möödunud USA sõdurid olid ära söönud aknale jahtuma pandud sünnipäevakoogi.

2020. aastal rääkis Mion ajalehele, et on alates sõjast igal oma sünnipäeval mõelnud sellele keldris veedetud ööle ja söömata jäänud tordile. „Ometi olen ma väga rõõmus, et kogu asi lõppes hästi,“ lisas ta.

Hiljuti 90. sünnipäeva tähistanud Meri Mion sai USA sõduritelt tordi. Tema 13. sünnipäeval sõid sõdurid tordi omavolitsi ära, kuid see-eest vabastasid nad tüdruku kodumaa.

© LAURA KREIDER / US ARMY

USA väed on Itaalias praegugi, ning kui Vincenza garnisonis lähetuses viibinud USA sõdurid intervjuud lugesid, otsustasid nad endi kaasmaalaste tehtud pahateo võimalust mööda heastada.

Õnneliku kokkulangevusena oligi varsti lähenemas Meri Mioni 90. sünnipäev. Ameeriklased läksid itaallannale külla, palusid ametlikult vabandust ja viisid talle kingiks sünnipäevakoogi.

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress