Sõdurid tõid vanaprouale tordi tagasi

Teise maailmasõja ajal pistsid USA sõdurid pintslisse ühe teismelise itaallanna sünnipäeva­koogi. Nüüd tehti koerustükk heaks.

© LAURA KREIDER / US ARMY

JANNIK PETERSEN

7. OKTOOBER 2022

28. aprillil 1945 sai Itaalia tüdruk Meri Mion kolme­teistkümneaastaseks, ent sünnipäevapeo pidamise asemel tuli tal koos vanematega keldrisse varjuda, sest tema kodulinnas Vincenzas algas liitlasvägede sõdurite ja sakslaste vaheline lahing. Kui tulevahetus lõppes ja pere tuppa naasis, siis leidsid nad, et vahepeal hoonest möödunud USA sõdurid olid ära söönud aknale jahtuma pandud sünnipäevakoogi.

2020. aastal rääkis Mion ajalehele, et on alates sõjast igal oma sünnipäeval mõelnud sellele keldris veedetud ööle ja söömata jäänud tordile. „Ometi olen ma väga rõõmus, et kogu asi lõppes hästi,“ lisas ta.

Hiljuti 90. sünnipäeva tähistanud Meri Mion sai USA sõduritelt tordi. Tema 13. sünnipäeval sõid sõdurid tordi omavolitsi ära, kuid see-eest vabastasid nad tüdruku kodumaa.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress