Sõdurite peksmine Petserimaal

Vaba Maa vahendas 1923. aasta veebruaris Petserimaa elu:

 Nikolai Jasnetski / Eesti Rahva Muuseum

IMELINE AJALUGU

27. VEEBRUAR 2023

„Nagu Wene rahwa seas harilikuks nähtuseks ja kombeks saanud, on wõi­nädala pühitsemine üks suurematest pühadest, kus iga kodanik wõimalikult suurema söömingu ja joomingu korraldab.

17. skp. olnud sarnane pidustus Petseri­maal Petski külas, kuhu umbes kella nelja ajal peale lõunat küla läheduses asuwad 7. jalawäe rügemendi 2. kompanii sõdurid Paul Mudas, Eduard Miks ja Walter Roosfeldt ilmunud, et küla poest kaupa osta. Poes wiibimise ajal liitunud sõdurid küla noortega, kes tublisti wiinastanud olnud ning lõpuks hakanud küla neidudega sõprust sobima, mis aga külapoistele pole meeldinud.

Kohe piiratud sõdurid ümber ning alustatud kallaletungimist, kusjuures Walter Roosfeldt kaasasolewast wint­püssist ühe paugu hoiatuseks õhku lasknud, mille peale aga külamehed õige ägedaks saanud, sõduritele kallale tunginud, püssid käest ära wõtnud ja puruks löönud ning nugadega sõduritele kallale tunginud.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress