Sukelduti uppunud sõjalaevale

Mehitatud miniallveelaev avastas u 6,5 km sügavuselt Teise maailmasõja ajal põhja läinud hävitaja vraki.

© Wikimedia Commons

ANDREAS ABILDGAARD

1. AUGUST 2021

Sõda Vaiksel ookeanil oli verine ja suurte kaotustega – selle käigus peeti ajaloo suurimad merelahingud. Maailma raskeim lahingulaev, Jaapani Yamamoto uputas 1944. aasta 25. oktoobril Filipiinide lähedal Ameerika Ühendriikide miiniristleja USS Johnstoni.

Ajaloolane Parks Stephenson, kes sukeldus miniallveelaevaga vraki juurde, jutustas, et USS Johnstonit tabas läbi aegade suurima lahingulaeva tulejõud, kuid see võitles vapralt. Miiniristleja jäi jaapanlastele siiski alla.

115 meetri pikkune USA sõjalaev uppus kiiresti – 327liikmelisest mees­konnast jäi ellu ainult 141 meest. Mitu aastat kestnud otsingute järel õnnestus mehitatud miniallveelaeval leida vrakk Filipiinide juurest, kus see lebab ligi 6500 meetri sügavusel. Miniallvee­laevaga laskumise vraki juurde korraldas ja teostas USA allveeuuringute ettevõte Caladan Oceanic. See oli suur saavutus, sest tegemist on seni kõige sügavama sukeldumisega laevavraki juurde.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress