Suvita nagu aastal 1923!

1923. aasta 12. juuli Päevalehes kirjutati, et juulikuu esimesel nädalal valitses Narvas ja Narva-Jõesuus lausa haruldaselt hea ja suvine õhustik.

© EESTI RAHVA MUUSEUM

IMELINE AJALUGU

12. JUULI 2023

„Surnud linn just nagu hakkas elama. Ilusa ilmaga tõttasid kõik, kellel wähegi wõimalik, Narwast wälja. Sõideti laewadega Jõesuhu, laewad tulid Narwast täiskiilutud wälja. Paljud läksid surnuaia jutluse­le.

Jõesuus mererand aina kihas inimest­est. Ühed sõidawad paatidega, teised suplewad, kolmandad lamawad liiwal. Igal pool muusika. Mererannas, pargis, ühistegewuse piduplatsil; õhtul sõidawad trükitöölised muusika saatel Waikselt järwelt Narwa, muusika kõlab ühis­tegelaste lawalt, rõõmsalt lehwiwad lipud. Muusikahelide mõjul jookseb rahwas murru­na kokku, merelt sõidawad buksiir-laewadega lõbusõidult need, kelle wastu saatus iseäranis armulik. Igal pool rahwamurd – pargi muusikal, mererannas ja laewadel, mis inimesi ära wedada ei jõua. Kõigil hea ja sooja ilmaga pidutuju, ülendaw meeleolu, päike paistab nii heledalt ja südamesse woolaw tung ja soow – täna elada, puhata ja kõik ära unustada.“

16. juulil lisati lehes Pirita kohta:

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress