Tallinna saabub 50 ajaloolist purjelaeva

Õppepurjeregatil Tall Ships Races osalevad ligi poolsada purjekat hiivasid Helsingis ankrud ning võtsid suuna Tallinnale, kirjutab Yle.

© Mikko Stig / IMAGO / Lehtikuva / Scanpix

ALO LÕHMUS

8. JUULI 2024

Laevu saab Tallinnas näha 11. – 14. juulinini kolmes erinevas sadamas.

„Rahvusvahelisel purjeõpperegatil seilavad laevad on vägagi erineva ajalooga vaatamisväärsused – on kunagisi kalapüügi- ja kaubalaevu, sõjaliseks otstarbeks ehitatud aluseid, kõrgkoolide õppelaevu ning riigiasutustele kuuluvaid aluseid,“ kirjutatakse ettevõtmise koduleheküljel.

„Mitmed purjeõppelaevad on pika ajalooga. Neist vanim, Taani kahvelkutter Jens Krogh ehitati 1899. aastal, samal ajal kui juulikuise regati noorim purjejaht, hollandlaste Urania valmis 2004. aastal. Paljud merealused jõuavad siia päris kaugetest riikidest ja Eestit väisavad nad esimest korda, näiteks Ecuadori mereväe purjeõppelaev Guayase. 1977. aastal valminud Guayase kere pikkus on üle 64 meetri ja laeva kõrgus on üle 34 meetri.“

Kõige suuremad laevad silduvad Tallinna Vanasadama kruiisiterminalis, ülejäänud Lennusadamas ja Noblessneris. Suuremate purjekate tekkidele pääsevad ka külastajad.

Enne Helsingis peatumist olid laevad Klaipedas, Tallinnast suundutakse Turu, Maarianhamina ja Szczecini sadamatesse.

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress