Sõda rüütlite vastu

1523. aasta suvel koondati umbes 11 000 talupoega võimsasse sõjaväkke, mis pidi maa pealt hävitama Lõuna-Saksamaa röövrüütlid. Need olid aadlikud, kes hankisid elatist teekäijaid röövides. Eriti suurt pahameelt põhjustas röövlite paadunud juht Thomas von Absberg, keda tunti ka kui Käeraiujat.

© Hans Wandereisen / Staatsbibliothek Bamberg

ELSE CHRISTENSEN & TORSTEN WEPER

9. DETSEMBER 2023

Päev oli kuum ja tempo üsna pikaldane. Rauakaupmees Wolf Strauss ratsutas 30. juunil 1522 koos oma kahe ameti­vennaga läbi tiheda lehtmetsa, mis asus umbes 60 kilomeetrit Nürnbergist põhjas. Reisijad olid teel koju St. Annabergis toimunud suurelt aasta­laadalt. Tee näis pikk ja mehed igatsesid värskenduseks üht head kannutäit õlut.

Varju leidmiseks pöörasid ratsutajad ühte jäärakusse, mis kõrgendikku läbistas. See aga osutus saatuslikuks veaks. Ootamatult saabus kapates üks rüütel, tema hobuse kabjaplagin kajas jääraku muldnõlvade vahel vastu. Higistel hobustel kiilu­sid rüütel ja ta kaks kaaslast end kolme reisija vahele. Wolf Strauss täheldas, et rüütel oli rõivastatud silmatorkavalt musta ja kandis kallist nahast kõrgeid ratsasaapaid.

Üleoleva ilmega küsis rüütel kolmelt reisijalt kordamööda, kust nad tulevad ja kuhu lähevad.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress