Teadlane paljastas van Goghi saladuse

Van Goghi muuseum Amsterdamis digitaliseeris vana postkaardi, millel on hästi näha ka maalil kujutatud iseloomulik juurestik.

© Arthénon

JANNIK PETERSEN

1. NOVEMBER 2020

Vana must-valge postkaart juhtis teadlased selle koha jälile, kus valmis Vincent van Goghi viimane maal. Vaimust vaevatud kunstnik oli 18 kuud varem oma kõrva ära lõiganud ning 27. juulil 1890 maalis ta maali „Puujuured“ („Boomwortels“), misjärel lasi end maha. 

Sestsaadik on eksperdid üritanud välja selgita­da, kus van Gogh seda pilti maalides istus ja kas seda maali tuleks pidada õnnetu geeniuse omalaadseks hüvastijätukirjaks.

Van Gogh elas oma elu viimased 70 päeva Auberge Ravoux’ kõrtsis, mis asub Pariisist põhjas 30 kilomeetri kaugusel Auvers-sur-Oise linnas. Kõrts muudeti muuseumiks ning selle direktor Wouter van der Veen sai koroonaviiruse pandeemia tõttu aega sortida ära terve kasti­jagu vanu postkaarte. Ootamatult silmas van der Veen midagi tuttavlikku – midagi, mida ta tundis maalilt „Puujuured“.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress