Teedele ilmub VAZ-2103

1973. asta alguses tootmisse läinud uue Žiguli mudeli VAZ-2103 esimesed eksemplarid saabusid veebruaris rongiga Tallinna Kopli kaubajaama.

Eesti Maanteemuuseum

IMELINE AJALUGU

24. VEEBRUAR 2023

„Juba esimesel pilgul hakkab silma auto elegantne välimus, mille väli­viimistlemisel on kasutatud nikeldatud detaile,“ kiideti masinat Rahva Hääles.

„Sõiduk on oma eelkäijast 4 cm pikem, uudse iluvõre ning nelja esilaternaga. Peale selle on tagumise kaitseraua alla paigutatud tagasikäiguvalgusti ning esiukse külge punane signaaltuli, mis juhib möödu­vate autode juhtide tähelepanu avatud uksele. Paremaks teel püsimiseks on autol senisest laiemad kummid.“

Eelkäija VAZ 2101ga võrreldes oli täielikult ümber kujundatud armatuur­laud, kust võis leida ka pöörete arvu lugeva tahhomeetri. Salongis ootasid reisijaid reguleeritavad istmed, mugavad käetoed ning hea soojendus ja õhutus. Auto mootori võimsus oli 75 hobujõudu, tippkiirus 150 kilomeetrit tunnis ning keskmine kütusekulu 8 liitrit 100 kilo­meetri kohta.

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress