Pocahontas ohverdas kõik rahu nimel valgetega

Indiaanipealiku tütar Pocahontas ei loobunud kõigest oma armastatu pärast, nagu seda kujutab Disney multikas. Pocahontas soovis hoopis päästa oma rahva, kuid ahnete ja jõhkrate inglastega asju ajades ei olnud võimalik katastroofi vältida.

© Allstar Picture Library Ltd. / Alamy / Imageselect & Art Gallery of Ontario / Bridgeman Images

ELSE CHRISTENSEN JA ANDREAS ABILDGAARD

8. VEEBRUAR 2024

Indiaanlaste linn Werowocomoco oli 1607. aasta detsembri lõpus elevil. Levis kuuldus, et sellesse Powhatani hõimu pealinna tuuakse üks eksootiline sõjavang. Mehed ja naised, noored ja vanad tulvasid kokku, et seda vangi oma silmaga näha.

Kuuldus osutus tõeseks. Mees, kes oli tugevate köitega kinni seotud ja keda toekad sõdalased läbi linna talutasid, ei näinud sugugi välja nagu need inimesed, kellega indiaanlased muidu kokku puutusid. Tema nahk oli hele ning juuksed ja metsik habe olid pruunid. Mehe rõivad olid kaetud prügi ja poriga ning tema riietus ei sarnanenud hirvenahkse rõivastusega, mida indiaanlased ise kandsid.

See vang oli Inglise sõdur John Smith. Palju­de pealtvaatajate seas, kes võõrast meest uudistasid, viibis ka pealik Powhatani 11aastane tütar Pocahontas. Tema ei teadnud veel, et valge mehe saabumine kuulutas ette tema rahvale saabuvat katastroofi. 

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress