Terrorirühmitus pidi USA põlvili suruma

Mohammed Atta ja ta kaaslased Hamburgis elasid prohveti juhtnööride kohaselt. Nad soovisid osaleda pühas sõjas ning Osama bin Ladenil leiduski neile üks ülesanne.

© Shutterstock

JANNIK PETERSEN & TORSTEN WEPER

1. DETSEMBER 2021

Mohammed Atta kordas otsekui mantrat käputäiele noortele meestele, kes istusid poolringis ta ees põrandal: „Me oleme raisanud oma elu, kuid nüüd on saabunud võimalus kuuletuda Allahile ja olla talle pühendunud. Avage oma südamed, kuna te olete kõigest napi hetke kaugusel igavesest ja heast elust märtrite seltskonnas.“

Need sõnad olid kirjutatud kolme­leheküljelisse atentaaditegija juhendisse, mille Osama bin Laden ja islamistlik terrori­liikumine Al Qaeda oli Mohammed Attale andnud. 1999. aasta lõpus oli tast Põhja-Saksamaal Hamburgi linnas saanud väikese, kuid radikaliseerunud mosleminoorte rühma vaieldamatu liider.

Mitu korda nädalas kohtusid noored mehed Atta spartalikult sisustatud korteris, mis asus Marienstrasse tänaval majas nr 54. Koos valmistasid nad Araabia toitu ning kuulasid Atta salvavat tänitamist juutide ja nende USA käsilaste kohta. See­järel arutlesid nad, kas ja kuidas võiks üks väike motiveeritud rühm nagu nemad anda Ühendriikidele nii ränga hoobi, et suurriik igave­seks Lähis-Idast välja tõmbuks ja regiooni saaks rajada rangelt muhamedliku impeeriumi.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress