Tšingis-khaani lapselaps uputas Vene linna verre

© Shutterstock

NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

1. JAANUAR 2020

Teadlased leidsid 13. sajandi massimõrva sadade ohvrite jäänused. Neli mõrvatut osutusid ühe perekonna liikmeteks.

Aastal 1238 ründasid mongoli sõdalased Moskvast umbes 250 kilomeetri kauguse­le kirdesse jäävat Vana-Ve­ne linna Jaroslavli. See lõppes verevalamisega, milles sajad linnaelanikud brutaalselt oma kodu ukse ees maha notiti. Uurimise käigus selgus, et iseäranis kurb oli ühe perekonna saatus.

Siiani on arheoloogid välja kaevanud üheksa massihauda, milles on üle 300 ohvri luustikud. Linna kiriku juurest leiti haud, milles oli 15 skeletti. See haud sai arheoloogide suure tähelepanu osaliseks, sest sinna maetud ohvritest kolmel oli ühe­sugune sünnipärane defekt. See viitas, et tegemist on ühe perekonna liikmetega. DNA analüüs on nüüdseks kinnitanud, et need kolm ohvrit olid tõesti lähisugulased.

„Uuringutulemused viitavad sellele, et tegu oli tõenäoliselt umbes 55aastase või vanema vanaemaga, tema tütrega vanuses 30–40 aastat ning umbkaudu 20aastase lapselapsega,“ jutustas väljakaevamiste juht Asja Engovatova Venemaa Teaduste Akadeemia Arheoloogia Instituudist.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress