Tulistamine Juurus

1922. aasta detsembri esimeses pooles toimus Harju­­maal (praegusel Raplamaal – toim) Juurus jõhker veretöö, millest ajaleht Vaba Maa andis 13. kuupäeval pikema ülevaate.

© Eesti Ajaloomuuseum

HERKKI KUKK

10. DETSEMBER 2022

„Johannes Weldt oli 24-aastane noormees ja elas oma 60-aastase ema Kaiega Juuru alewis, kus ta kingissepatööd tegi. Weldt olnud ka haruldaselt osaw püssilaskja. Näituseks, kuulipüssiga tabanud lennult wareseid.

Weldt kannatanud wahetewahel hullustus­hoogude all. Niisugusel juhtumisel kutsunud ema tema onupoja, kes hullumeelse seniks kinni sidus, kuni hullustus möödunud. Wiimane hullustus olnud tal läinud kewadel.

Üleeile hommikul kell kaheksa hakanud Weldt ootamatalt märatsema. Ema läinud, nagu warasemaltki, onupoja Prenneri järele, kellega warsti ka tagasi tulnud. Läbi ukse kuulnud Prenner püssiluku lagistamist, mispeale emale tähendanud, et siin wintpüssiga tegemist. Ema pole ka enam warjanud, et pojal on wäike püss.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress