Rooma nekropolid olid harilikult maa all, kuid antiikaja Blaunduse elanikud otsustasid oma surnud matta originaalsel viisil.
© Blaundos Archaeological Excavation Project Archive
JANNIK PETERSEN
11. VEEBRUAR 2022
Arheoloogid on ajast aega leidnud Rooma ajast pärit nekropole ehk suuremaid matmispaikasid. Harilikult rajati selline nekropol linna lähedale maa alla, kuid Türgi lääneosas sattusid arheoloogid kõrgustesse tõusvale nekropolile.
Blaunduse linna lähedal kaevavad Türgi arheoloogid praegu välja ei vähem ega rohkem kui 400 hauakambrit, mis raiuti Rooma riigi kõrgajal püstisesse kaljuseina. Blaunduse elanikud matsid u 1800 aastat tagasi oma lahkunud kaljuseina nähtavasti seetõttu, et kivisesse maapinda olnuks tunduvalt raskem haudu kaevata.
„Linna ümbritseva kaljuse maastiku tõttu kujunes eelistatud matmisviisiks kambrikujulise hauapaiga rajamine kaljuseina sisse,“ selgitas arheoloog Birol Can, kes tegi väljakaevamisi koos Uşaki ülikooli kolleegidega.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud