Ümber maailma reisinud viikinginaine

Gudrid Thorbjörnitütar osales Gröönimaa asustamises, sünnitas Ameerikas esimese eurooplase ning käis palverännakul Roomas. Ta oli ajaloo kõige seiklus­himulisem viiking, kelle rännukirg ei lubanud leppida talunaise rolliga.

© Bruun Rasmussen / Arcadja & Echo Images / Imageselect

BJORN BOJESEN

1. DETSEMBER 2021

Ühel kargel kevadpäeval veidi pärast aastat 1000 istus 15aastane Gudrid Thorbjarnardóttir ehk Thorbjörnitütar kari otsas keset laineid ja värises näljast ja külmast. Gröönimaast lõunas on meri tujukas ja paar päeva varem oli Gudridi laev tormis kursilt kõrvale kaldunud ning karile jooksnud. Gudrid Thorbjörnitütre suur laev, mille lastiks olid Gröönimaal elavatele viikingitele mõeldud Norra palgid, oli olnud teel üle Põhja-Atlandi.

Gudrid otsis pilguga paati ja üritas meeleolu üleval hoida veel neljateistkümnel inimesel, kes olid laevahukust pääsenud. Paljud nende reisikaaslased olid koos laevaga merepõhja kadunud ega jõudnud enam kunagi Lõuna-Gröönimaa viikingikülasse. 

Korraga ilmus udust välja pikklaev. Pääsemislootus andis Gudridile jõudu, ta hakkas karjuma ja hüüdma, et laeva mees­konna tähelepanu äratada.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress