Kuul elavad seksihimulised inimesed

1835. aasta hilissuvel tabas New Yorki kuupalavik. Üks linna ajaleht teatas pommuudisena, et kuulus astronoom oli Kuu pealt avastanud nahkhiireinimesed, kes seal ennastunustavalt armatsesid.

© Science History Images / Imageselect

SØREN FLOTT

3. SEPTEMBER 2023

New Yorgi ajalehe The Sun lugejad said 1835. aasta augustis hämmastava ülevaate elust Kuul. „Need olendid on kahtlemata süütud ja õnnelikud, kuigi osa nende lõbustusi pole päris selli­sed, mida meie siin Maal sobivaks käitumiseks peame,“ kirjutati lehes. Lugejatele anti mõista, et Kuul elavad nahkhiire­inimesed seksivad kõikjal, isegi avalikes kohtades. Siivsuse huvides püüdis ajaleht vaatlusi kirjeldada kujundlikus sõnastuses, kuid väitis, et kõik need andmed pärinesid Lõuna-Aafrika vaatlusjaamast ühelt maailmakuulsalt astronoomilt.

Mahlakas uudis tekitas suurt elevust. Kõikjal, nii luksusvillades, tänavabaarides kui ka isegi kirikukantslites, räägiti järgmistel päevadel üksnes eksootilistest nahkhiire­inimestest, kelle teadlased olid Kuu pealt avastanud.

New Yorgi ajalehepoisid jõudsid vaevu karjuda „Uudised Kuult“, kui ajalehed neilt peaaegu käest rebiti, nii et nad pidid kiirustama The Suni toimetusse uut lehepakki hankima. Iga päev seisis otse toimetuse ukse taga järjekorras sadu inimesi, et mitte ilma jääda järjekordsest artiklist elust Kuul.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress