Teadlased leidsid verise rüütliturniiri ohvri

Analüüs näitas, et luud kuulusid mehele, kes oli surma hetkel 45-aastane.  Foto: Headland Archeology Ltd

Ühelt Ida-Inglismaal asuvalt keskaegselt surnuaialt kaevati välja ligi 700 skeletti. Briti arheoloogide hinnangul on ühed luud verisel rüütliturniiril osalenud mehe maised jäänused.

Briti arheoloogide hinnangul on nad leidnud verisel rüütliturniiril osalenud mehe maised jäänused.

Ühelt Ida-Inglismaal asuvalt keskaegselt surnuaialt kaevati välja ligi 700 skeletti. Neid uurinud teadlased arvavad, et üks neist kuulus mehele, kelle paljud vigastused on iseloomulikud odavõitlusele.

Skeletil täheldatud vigastused paiknesid paremal õlal ja rindkere paremal küljel. Arheoloogide sõnul võis mees need vigastused saada rüütliturniiridel, mille käigus odaga relvastatud rüütel tabas vastast tihti just rindkere paremale küljele.

Samuti täheldasid teadlased, et osa luumurde oli paranenud, samas kui teised pidid olema rüütli surma hetkel veel värsked. Viimane ei välista siiski seda, et õnnetu rüütel võis surra kõigi saadud vigastuste tagajärjel.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

Skeleti ühel sääreluul tuvastati murd, mis on teadlaste sõnul iseloomulik hobuselt kukkumise tagajärjel saadud vigastusele. Selliselt võib sadula jaluses olev jalg murduda, kui ratsanik hobuse seljast maha paisatakse.

Mehe hauakivi ja haua kuju annavad teada, et ta elas 12.–14. sajandil. Hammaste analüüs näitas, et mees oli sündinud nüüdse Prantsusmaa Normandia aladel ja hiljem ümber asunud Inglismaale.

Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Jaana Rüütel
Jaana RüütelReklaamimüükTel: 565 66130