Esimene mõrv toimus 430 000 aastat tagasi

Teadlaste sõnul on iidse mõrvaohvri puhul tegu noore inimesega  

430 000 aastat tagasi löödi tömbi esemega ühe inimese kolju puruks. Teadaolevalt on tegu maailma esimese mõrvaga. Ohvri sugu ei ole teada, kuid tegu oli noore inimesega.

Hispaania teadlased on veendunud, et nad on leidnud ajaloo esimese teadaoleva mõrvaohvri. Uuritud kolju avastati 1990. aastal ühest Põhja-Hispaania koopast.

Kolju tükid olid visatud suurde kondihunnikusse. Hilisemal uurimisel selgus, et kuhjas seisnud luud kuulusid 28 inimesele.

Pärast kolju tükkidest kokkupanemist selgus, et selle laubapiirkonnas on kaks suurt auku. Aukude servade luukoe analüüs näitas, et peavigastused polnud paranenud, mis võib tähendada seda, et inimene surigi saadud vigastustesse. Veel viitab aukude kuju sellele, et tegemist ei saanud olla näiteks kukkumise tagajärjel saadud haavadega.

„Aukude kuju ja suurus on ühesugused. Arvan, et need tekkisid mitme löögi tagajärjel ühe ja sama esemega ning nende hoopide andja pidi ilmselt olema teine inimene,“ ütles paleontoloog Nohemi Sala, kes ise pealuud ka uuris. Tema sõnul võis mõrvarelv olla kas puust oda või ränikivi.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Jaana Rüütel
Jaana RüütelReklaamimüükTel: 565 66130