Torm tõi välja Hispaania kahurid

Merearheoloogid on nüüdseks üles tõstnud kaks Hispaania Võitmatu Armaada kahurit  Foto: Department of Arts, Hertiage and the Gaeltacht

Torm tõmbas Põhja-Iirimaa rannikulähedastes vetes merepõhjast lahti Inglismaa vallutamiseks moodus­tatud sõjalaevastiku – Hispaania Võitmatu Armaada – kahurid. Praeguseks on üles tõstetud kaks kahurit.

Merearheoloogid dateerisid kahurid aastasse 1570 ja järeldasid, et tegemist peab olema sõjalaeva La Julianaga, mis just sel aastal ehitati. Alus osales ka Inglismaad 1588. aastal vallutama saadetud armaadas, kuid uppus samal aastal Iirimaa põhjaranniku lähedal koos Hispaania kahe teise sõjalaevaga.

Ülestõstetud kahurid on andnud merearheoloogidele teavet selle kohta, kus vraki ülejäänud osad paiknevad. Järgnevatel kuudel kavatsetakse koostöös Iirimaa rahvusmuuseumiga leida üles ka La Juliana vrakitükid.

La Juliana seilas Hispaania ja Itaalia vahet, kuni see hõlmati ühtekokku 130 sõjalaevast moodustatud armaadasse. Sõjalaev kaalus 860 tonni ja selle pardal oli 32 kahurit.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.
Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Jaana Rüütel
Jaana RüütelReklaamimüükTel: 565 66130