Leiti Aleksander Suure isa maised jäänused

Kreeka teadlane väidab, et on tuvastanud kuningas Philippos II – Aleksander Suure isa – skeleti. Demokritose ülikooli antropoloog Antonis Bartsiokase sõnul on kuningas Philippos II maetud hauakompleksi, mis avastati 1977. aastal Põhja-Kreekast.

Kompleksis on kokku kolm hauda, millest ühes on mehe, noore naise ja imiku luud. Bartsiokas on veendunud, et mehe skelett kuulus Philippos II-le. Oma väite kinnitamiseks tõi Bartsiokas välja, et luudele tehtud analüüside põhjal kuulus skelett neljakümnendates eluaastates mehele, kellel oli tõsine põlvevigastus. Ajalooallikaist on teada, et Philippos II vigastas oma põlve 345. aastal eKr lahingus.

Ka noore naise ja imiku skeletid toetavad Bartsiokast, sest Rooma ajaloolase Justinianuse järgi lasi üks kuninga endistest naistest valitseja uue noore naise koos imikuga peagi pärast kuninga surma tappa. Bartsiokase teoorial on seni veel vähe pooldajaid, kuid paljud teadlased nõustuvad, et hauda tuleks lähemalt uurida.

Philippos II oli vallutaja, kes sai põhjaliku sõjaväelise väljaõppe Teebas. Ta moodustas tugeva sõjaväe ning rajas suurriigi. Philippos II mõrvati ihukaitsja poolt 336. aastal eKr.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Jaana Rüütel
Jaana RüütelReklaamimüükTel: 565 66130