Eesti Filmimuuseum sai nurgakivi

Foto: OÜ BOA

Laupäeval, 6. mail pandi nurgakivi tulevasele Eesti Filmimuuseumi hoonele. Maja valmib 2017. aasta sügiseks ja on Tallinnasse Maarjamäele kerkiva elamusliku ajalookeskuse osa.

Nurgakivi asetasid Eesti Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis, kultuuriminister Indrek Saar, Eesti Filmimuuseumi nõukoja esimees Jaak Lõhmus, Filmimuuseumi juhataja Maria Mang, AS Oma Ehitaja juhatuse esimees Kaido Fridolin ja hoone arhitekt Anto Savi, OÜ BOA.

Valmivas hoones avatakse näitus Eesti ja maailma filmi ajaloost ning 210-kohaline kinosaal. Kokku on tegu 8,4 miljoni eurose investeeringuga Eesti ajaloo säilitamisse ja eksponeerimisse, millest Eesti Filmimuuseumi ehitus maksab 2,7 miljonit. Renoveerimis- ja ehitustööd Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis ja pargis valmivad lõplikult 2018. aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Anti kaasa head soovid

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on tänaseks ligi kümme aastat tegutsev Eesti Filmimuuseum olnud sunnitud hakkama saama ilma oma hooneta. „Eesti 104-aastane filmilugu väärib ikka päris oma maja, kus meie rikkalikku filmipärandit vääriliselt tutvustada ja eksponeerida. Esimene püsipind annab muuseumile senisest paremad võimalused tõsta teadlikkust eesti filmikunstist ja kinoajaloost ning filmialase alushariduse kvaliteeti ja samuti ajada eesti filmi asja senisest laiemalt,“ ütles Saar.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

Filmimuuseumi nurgakivi vutlarisse pandi 6. mai päevalehed, Tallinnfilmi rinnamärk, mälupulk Eesti-Gruusia koostööfilmiga „Mandariinid“ ja hoone plaanid. Lisaks andsid Arvo Kruusement, Triin Ruumet, Olav Ehala ning Edith Sepp Filmimuuseumile kaasa head soovid. Nurgakivi plaat jääb Filmimuuseumis kõigile külastajale nähtavaks.

Arvo Kruusement sõnas: “Jääge ikka oma juurte juurde ja kestku filmis ilus eesti keel. Pidage meeles vana valmimeistri Ivan Krõlovi sõnu “Talent ei püsi kaua virge, vaid hääbub pea kui laiskus talle tundub hea ja tegevus ei hoia teda sirgu!”“.

Uue põlvkonna filmirežissöör Triin Ruumet soovis Eesti filmile võimsaid visuaale, nüüd, siin ja praegu, sest selles peitub kõikvõimas tulevik.

Toreda kingituse tegi Filmimuuseumile produtsent Ivo Feldt andes üle mängufilmi “Vehkleja” floreti, millest saab ka tulevase näituse eksponaat.

Filmimuuseumi arhitektuurse projekti autorid on BOA OÜ ja Innopolis Insenerid OÜ, sisearhitektuurilahenduse on loonud Ville Lausmäe. Filmimuuseumi hoone ning kogu Maarjamäe elamusliku ajalookeskuse ehitab AS Oma Ehitaja.

Eesti Filmimuuseumi uue maja vaated asuvad SIIN.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Jaana Rüütel
Jaana RüütelReklaamimüükTel: 565 66130