Keskaja tantsude õhtu Eesti Ajaloomuuseumis

Ajaloomuuseumi teemaõhtul saab ka ise keskaegseid tantse proovida.  Foto: Eesti Ajaloomuuseum

Eesti Ajaloomuuseum kutsub neljapäeval, 3. novembril 2016 kell 18.00 Suurgildi hoonesse (Pikk 17, Tallinn) osalema keskaegsete tantsude õpitoas, mida juhendab vanatantsuansambli Saltatriculi kunstiline juht Külli Kressa. Teada saab nii mõndagi 16. sajandi tantsudest ja neid ka ise tantsida.

Tantsimine ja muusika olid keskaegsetel pidustustel peamiseks meelelahutuseks. Toonane tantsumaailm oli kirev - juba 15. sajandist on kõrgseltskonna tantsu liikumismustreid ja figuure kirja pandud. Kui tantsuline liikumine oli lihtne - lineaarne liikumine ja lihtsad sammud, siis tantsude tüübid olid väga mitmekülgsed.

16. sajandist pärineb juba rohkem allikaid, ent tantsud olid endiselt lihtsad. Mõned tantsud olid ainult meeste, teised mõlema sugupoole jaoks nagu rivi- ja ringtantsud. Paljusid meestetantse nimetati esemete järgi, mida osavusproovis kasutati, näiteks tõrviku-, kannu- või piigitants.

Tantsude lahutamatuks osaks oli pillimäng. Keskajal polnud moosekant üksnes mõne muusikariista mängija, vaid meelelahutaja selle sõna laiemas tähenduses, kes ühendas endas laulja ja instrumentalisti, sageli ka näitleja ja akrobaadi omadused.

Teemaõhtule tuleb registreeruda

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

Teemaõhtu kestab umbes 2 tundi. Osalemine sooduspiletiga (3 eurot).

NB! Ajaloomuuseum palub registreeruda SIIN.

Teemaõhtud on seotud Suurgildi hoones avatud näitusega „Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.–16. sajandil“ ja keskenduvad igal korral erinevale keskajaga seotud valdkonnale. Teemaõhtute päeval on võimalik sooduspiletiga tutvuda ka näitusega.

Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Jaana Rüütel
Jaana RüütelReklaamimüükTel: 565 66130