Kuperjanovi retk tuleb taas!

Ka 2017. aastal saab Jõgevamaal matkata Kuperjanovi partisanisalga jälgedes.  Foto: Wikimedia Commons

4. märtsil 2017 on taas kord võimalus võtta pere ja sõbrad kaasa ning liikuda Kuperjanovi partisanisalga jälgedes Puurmanist Tabiverre. Olenevalt ilmast ja soovist saab matkata nii jalgsi kui suuskadel. 23 kilomeetri pikkune retk on täpselt sobiv, et veeta üks tore päev heas seltskonnas ja värskes õhus.

Kõik huvilised saavad osaleda suusatades või matkates leitnant Julius Kuperjanovi ja tema partisanide austamiseks korraldataval retkel Puurmanist Tabiveresse. Oodatud on nii kaitseliitlased, kes saavad panna proovile oma varustuse, kui ka pered, kes soovivad veeta sportliku päeva vabas õhus ja heas seltskonnas. Retke pikkus on ligikaudu 23 km.

Alustatakse Puurmani mõisahoone eest ja lõpetatakse Tabivere vallamuuseumi juures. Raja skeemiga saab tutvuda SIIN või SIIN.

Isiklikud transpordivahendid saab jätta Tabiverre, kust korraldajad transpordivad osalejad stardipaika Puurmanis.

Nagu esimesel retkelgi, on ka see kord rajal kontrollpunktid, kus pakutakse sooja jooki ja avaneb võimalus oma teadmised-oskused proovile panna ning lahendada ülesandeid viies valdkonnas: riigikaitse, pääste, loodus, meditsiin, julgeolek. Finišis, Tabivere vallamuuseumis, pakutakse sooja suppi.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

Riietuda tuleb ilmastikule sobivalt. Kaasa võib võtta sooja jooki ja suupisteid. Kui rada osutub arvatust raskemaks, saab jalgu puhata toetussõidukis. Korraldatud on esmaabi andmine. Rajale maha kedagi ei jäeta!

Registreeruda saab kuni 26. veebruarini. Registreeruda tuleb SIIN.

Retkele tuleb registreeruda SIIN.

Retk on pühendatud partisanisalga mälestusele

Retk Puurmanist Tabiveresse on pühendatud 11.-13. jaanuarini 1919. aastal toimunud Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestusele. Neil päevil liikus partisanisalk formeerimiskohast Puurmani lossist vastu lahingutele Tabivere ümbruses. Retke vapil on kasutatud Puurmani vallast pärit Kuperjanovi partisani Ilmar Uusi käiseembleemi.

Retke vapil on kasutatud Puurmani vallast pärit Kuperjanovi partisani Ilmar Uusi käiseembleemi.  Foto: Kaitseliidu Jõgeva malev

Ilmar Uus liitus partisanidega Puurmani mõisas, läbis kogu sõjatee ja lõpetas teenistuse kompanii veltveeblina. Tema panus riigikaitsesse jätkus Kaitseliidu ridades ja tema isamaalisuse järjepidevust hoiavad lapsed ning lapselapsed. Loe tema kohta ka SIIT.

Retke korraldavad Kaitseliidu Jõgeva malev, Naiskodukaitse Jõgeva ringkond, Noorte Kotkaste Jõgeva malev, Kodutütarde Jõgeva ringkond, Jõgeva Maavalitsus, Puurmani Vallavalitsus, Tabivere Vallavalitsus, Keskkonnaamet, Eesti Punase Risti Jõgevamaa Selts, Päästeameti Lõuna Päästekeskus, Jõgeva politseijaoskond ja Kuperjanovi jalaväepataljon.

Autor: Kairi Sumero, Kaitseliidu Jõgeva maleva referent

Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555