Ilmus Imelise Ajaloo eriväljaanne „Eesti 100“

Foto: Imeline Ajalugu

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva lähenemise puhul andis ajakiri Imeline Ajalugu välja erinumbri, mis on pühendatud sõjaeelsele iseseisvusperioodile, n-ö täielisele Eesti Wabariigile.

Ajakiri otsib vastust küsimusele, kuidas meie esivanemad vabariigi lõid ning kuidas nad selles elasid. Vaatluse all on eestlaste kultuurilis-poliitiline organiseerumine Estonia teatrimaja ehitamisel, kus peagi tuli kokku ka Eesti Asutav Kogu, Eesti riigimeeste tegevus põranda all Saksa okupatsiooni ajal, Vabadussõja sündmused ning loov ülesehitustöö vabas Eestis, olgu siis tööstuses (nt Lorupi klaasivabrikus või Lutheri vineeri- ja mööblitehases), põllul, koolis või meditsiinisüsteemis. Kirjutame naiste emantsipatsioonist, mis väljendus nii valimisõiguse kindlustamises kui ka näiteks autorooli istumises, ja heidame pilgu sõjaeelsetesse tagahoovidesse, kus elati kohati kriminaalset, ent ka pisut koomilist elu.

Erinumber sisaldab valikut varem ilmunud püsiväärtusega artikleid ning ka rohkesti uut seniavaldamata materjali. „Eesti 100 – täieline Eesti Wabariik“ saab osta SIIT või hästivarustatud poodidest.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.
Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Jaana Rüütel
Jaana RüütelReklaamimüükTel: 565 66130