Saksa terroristid koguvad pensioniks

Üle 20 aasta on Põhja-Saksamaal tegutsenud üks röövlijõuk. See koosneb kolmest endisest RAFi liikmest, kes on vahepeal saanud 60aastasteks.

Terrorirühmitus Rote-Armee-Fraktion (RAF) finantseeris sõda Saksa riigi vastu relvastatud röövidega. Rühmitus omandas vilumuse brutaalsete röövrünnakute korraldamises. Palju osutab sellele, et kolm liiget ei ole röövlioskusi rooste lasknud. Paljude röövide ja röövikatsete puhul leidis Põhja-Saksa politsei Ernst-Volker Staubi, Burkhard Garwegi ja Daniela Klette jälgi, kes ühinesid RAFiga 1990. aastail.

2016. aastal põgenes kolmik 400 000 euroga – see rööviti rahaautost, mis seisis Jyski filiaali ees Brunswicki linna lähedal. Ja veel alles hiljuti, st 2020. aasta märtsis ründasid nad rahaautot Krefeldis. Politsei usub rünnakute taga olevat puhtisiklikud motiivid. Kolm vananevat põranda all elavat terroristi on sunnitud röövima vanaduspõlve kindlustamiseks. Kuigi kolmik on röövlitööd teinud paarkümmend aastat, pole politsei kõikidest jälgedest hoolimata nende kuritegusid lahendanud.

Loe oktoobrikuu Imelisest Ajaloost lähemalt, kuidas RAF korraldas 1975. aastal verise pantvangidraama Saksamaa Liitvabariigi Stockholmi saatkonnas.

2017. aastal rüüstasid röövlid suurt supermarketit Hildesheimis. Rünnak ebaõnnestus, kuid kurjategijad põgenesid.  Foto: Saksa politsei
Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.
Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Jaana Rüütel
Jaana RüütelReklaamimüükTel: 565 66130