SISUTURUNDUS: Viasat History jaanuari vaatamissoovitused

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate dokumentaalfilmide, mis heidavad ajaloo uurimisele värske ja kaasaegse pilgu. Telekanal viib oma vaatajad võimsale teekonnale harivate ja uurivate programmidega, mis esitavad väljakutseid ja on meelelahutuslikud. Programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja seda, kuidas see meid täna mõjutab. Viasat History telekanal on saadaval enamustes Eesti teleoperaatorite pakettides.

ERIPROGRAMM: SÕJASALADUSTE HOOAEG

(Eetris argipäeva õhtuti kell 22.00)

Jaanuari argiõhtutel avastatakse saladusi ja vaadeldakse II maailmasõda täiesti uue nurga alt. Uue põlvkonna ajaloolaste abil saavad vastused mitmed olulised küsimused. Kuidas õnnestus natsidel vallandada II maailmasõja õudused, kui neil nappis rahalisi ressursse ja majandus oli nõrk? Kas vastab tõele, et Hermann Göringi vend Albert oli natsismi vastane? Millist rolli mängisid maailmasõjas uimastid, kui mõlema poole sõdureid kurnasid väsimus ja post-traumaatiline stressihäire (PTSH)?

Üks tüüpiline päev Auschwitzi koonduslaagris.  
Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

ERIPROGRAMM: TSIVILISATSIOONID: EUROOPA

(Eetris pühapäeviti alates 10. jaanuarist kell 17.00.)

Dokumentaalsari tutvustab tänapäeva Euroopa tsivilisatsioonide sündi. Monumentaalsed lood terve mandri kujunemisest antiikajast tänapäevani – kuidas keisririikidest said ajapikku riikide liidud ja väikestest küladest linnused ning moodsad metropolid.

ERIPROGRAMM: IIDSETE MÕISTATUSTE HOOAEG

(Eetris argiõhtuti alates 11. jaanuarist kell 23.00.)

Jaanuaris tuleb näitamisele suur valik harivaid ja muljetavaldavaid dokumentaalfilme. 11.jaanuaril linastub „Neoliitikumi kummitus“, 12.jaanuaril „Viikingite kadunud armee“. 13.jaanuaril on eetris dokumentaalfilm Hannibalist, ühest ajaloo kuulsaimast väejuhist, kes ületas kõigest 16 päevaga Alpi mäestiku koos 30 000 sõduri, 15 000 hobuse ja 37 sõjaelevandiga, et alustada rünnakut Roomale. Enam kui 2000 aastat pole keegi suutnud tõestada, millist kuuest võimalikust marsruudist Hannibal Alpide ületamiseks kasutas. Tegelikult polnud siiani leitud ainsatki füüsilist asitõendit, et Hannibal üldse kunagi mägedes käis. Nüüd aga kasutavad arheoloogid ja teadlased tipptasemel tehnikat, vanu tekste ja marsruudi taastamist tõestamaks, et Hannibali armee tõepoolest ületas Alpid. Nüüd on täpselt teada, kus ja kuidas ta seda tegi.

Sõjaelevandid tegevuses.   

14.jaanuaril kell 23.00 on eetris dokfilm „Igavene Pompei“, milles räägitakse esimest korda sellest, mis juhtus pärast ajaloolist vulkaanipurset, kuidas tegeleti selle tagajärgedega ning mil moel püüdis kriisi ohjata ja hävinud majandust taastada Rooma keiser Titus.

Hannibal oma vägedega Alpe ületamas.   

ERIPROGRAMM: HOLOKAUSTI MÄLESTUSHOOAEG

(Eetris pühapäeviti alates 17. jaanuarist kell 22.00.)

Inimajaloo suurima genotsiidi mälestamine on endiselt oluline. Kahe nädala vältel on Viasat History kanalil saated, mis uurivad seda 20. sajandi rängimat kuritegu ning mõtisklevad tragöödia üle, kus kuus miljonit juuti hukkus hirmuvalitsuse, piinamise ja tapatalgute läbi.

Auschwitzi koonduslaagri vangid.   

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555