SISUTURNDUS: Viasat History uued dokumentaalfilmid ja -saated

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate ja harivate dokumentaalfilmide. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

DOKUMENTAALFILM „VENEMAA 1917: REVOLUTSIOONI EELMÄNG“

Laupäeval, 23. oktoobril kell 22.00

1917. aastal Venemaa revolutsioon on üks 20. sajandi kõige vastuolulisemaid sündmusi. Kolm meest - Lenin, Trotski ja Stalin - tõusid tundmatusest esile, et luua täiesti uus poliitiline süsteem. Kõigest kuue kuuga muutsid nad planeedi suurima riigi esimeseks kommunistlikuks riigiks. Kas see oli rahva võimu triumf või poliitiline riigipööre, mis tõi kaasa verise totalitaarsuse? Sada aastat hiljem vaieldakse selle revolutsiooni üle endiselt ägedalt. See dokumentaalfilm jälgib 245 päeva, mis tõid neile meestele ülima võimu. Vene revolutsiooni mõtte üle arutlevad sellised tuntud kirjanikud ja ajaloolased nagu Martin Amis, Orlando Figes, Helen Rappaport, Simon Sebag Montefiore ja China Miéville, kes aitavad vaatajal mõista, kuidas see kujundas maailma, milles me praegu elame.

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

ERIPROGRAMM: MÕRVAKUU

Igast esmaspäevast reedeni alates esmaspäevast, 4. oktoobrist kell 22.00

See mõrvakuu ületab ajastuid ja jõuab igasse planeedi nurka. Ükskõik, kui jõukal ajal on elatud või kui meeldiv on kliima, ei ole ükski paik kunagi mõrvavaba olnud. Me uurime kõige šokeerivamaid, jahmatavamaid ja häirivamaid mõrvu, mida on eales toime pandud ning kõige jõhkramaid ja jälestusväärsemaid mõrtsukaid, keda on planeedil nähtud. Eriprogrammi raames esilinastub kanalil kaks uut dokumentaalsarja: „Antiikaja kuriteopaik“ ja „Mõrv raudteel“.

ANTIIKAJA KURITEOPAIK

Alates esmaspäevast, 4. oktoobrist argiõhtuti kell 22.00

Kui on vaja heita pilk möödunud ajastu sügavustesse, siis aitavad seda kõige paremini mõista tol ajal toime pandud mõrvad ja kuriteod. Ent paljud vanad roimad on siiamaani lahenduseta ning kurjategijaid pole kätte saadud või ei õnnestunud nende vastu süüdistusmaterjali koguda. Mis oli omal ajal võimatu, on nüüd võimalikuks saanud, sest teaduslikke meetodeid saab kasutada ka tuhandete aastate eest toime pandud kuritegude lahendamiseks. Selles sarjas kasutavad portreteerijad, relvaeksperdid, geneetikud ja ajaloolased tänapäeva kohtumeditsiini ja eksperimentaalset arheoloogiat kurjategijate tuvastamiseks. Neil õnnestub heita valgust kõige hämaramatele ajaloolistele kriminaaljuhtumitele.

MÕRV RAUDTEEL

Alates esmaspäevast, 11. oktoobrist argiõhtuti kell 22.00

Selles sarjas uurime kõige kurikuulsamaid mõrvu, mis on Briti raudteedel toime pandud. Raudteed muutsid Inglismaa nägu, kui rööpaid ehitati ühest linnast teiseni. Raudtee muutis elustiili jäädavalt, ent samas kaasnes nende tulekuga ka süngem tahk. Tehnoloogiline revolutsioon aitas muuhulgas panna tõhusamalt toime kõige vanemaid kuritegusid. Saatejuht Nicholas Day juhatab meid maailma, kus politsei nutikus ja esimesed sammud kohtumeditsiini valdkonnas aitasid mõrtsukaid kinni nabida. Lood meestest, kes tapsid, politseinikest, kes neid taga ajasid, ja ohvritest, kes vedelema jäeti, pärinevad Scotland Yardi ja raudteepolitsei arhiivist. See on Suurbritannia raudteede verega kaetud ajalugu.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555